Skuteczne działanie alarmu i monitoringu

Lokalne gazety informują o dokonywaniu różnych przestępstw w naszym miejscu zamieszkania.Wśród tych najliczniejszych są włamania oraz kradzieże. Złodzieje dokonują ich w centrach handlowych, domach czy samochodach.

W jaki sposób możemy ustrzec się tego typu sytuacji?

Wystarczy zastosować jedną z dostępnych na polskim rynku metod. Pierwszym popularnym rozwiązaniem okazują się alarmy. Składają się z wielu czujników umieszczanych w pomieszczeniach mieszkalnych. Wtargnięcie nieproszonego gościa zostaje natychmiast wykryte.
Rozlega się donośny dźwięk alarmu. Oprócz tego zostaje powiadomiona jednostka ochroniarska. Alarmy już wielokrotnie spłoszyły włamywaczy, a niekiedy doprowadziły do złapaniu ich na gorącym uczynku.

Nagranie włamania

Drugim rozwiązaniem stosowanym w budynkach jest monitoring. Zestaw kamer umieszcza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz lokalu. W razie dokonania włamania z kradzieżą jesteśmy w stanie ustalić kto tego dokonał. Pomaga to także w oszacowaniu strat materialnych w przypadku
rabunku. Ta metoda jest skuteczna dopiero w momencie ścigania przestępców. Nie wydaje dźwięków, ani zawiadamia firmy ochroniarskiej. W wielu mieszkaniach jednocześnie instalowane są oba systemy. Alarm odstrasza oraz zawiadamia odpowiednie jednostki, zaś monitoring nagrywa
całe zajście. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z wiążącymi się kosztami finansowymi. Nowoczesne systemy zabezpieczeń zaczynają się od setek, a kończą na tysiącach złotych.