meble balkonowe

Jak przechowywać meble balkonowe?

W zależności od tego, z czego zostały wykonane meble balkonowe, inne będą metody ich przechowywania. Niektóre typy materiałów są mało wrażliwe na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, dlatego też nawet poza sezonem można trzymać je na zewnątrz. Inne niestety wypadałoby gdzieś schować. Wszystko po to, by móc potem dłużej się nimi cieszyć.

Sami producenci zalecają jednak, by nawet technorattanowe meble schować gdzieś na zimę i przechować w bezpiecznym miejscu. Dlaczego? Ponieważ jako że są to wyroby dość ekskluzywne, zwłaszcza na polskim rynku, bardzo często stają się przedmiotem kradzieży. Do takich sytuacji dochodziło już wielokrotnie. Niby trudno niezauważalnie zabrać z balkonu duży zestaw ciężkich mebli, ale doświadczeni złodzieje nawet na to mają swoje sposoby. Bardziej wartościowe zestawy lepiej więc trzymać w piwnicy lub jakimś schowku. A nie muszą one zająć wiele miejsca. Krzesła balkonowe coraz częściej są tak konstruowane, by można było układać je na sobie. Z kolei stoły zwykle można podzielić na mniejsze elementy, by wtedy łatwiej dało się je schować.

Bywa jednak i tak, że meble balkonowe nie mogą być przechowywane w piwnicy, bo nie każdy tę piwnicę posiada. Co wtedy? Wtedy należy osłonić je pokrowcami przeznaczonymi do zabezpieczania mebli. Może to być nawet jeden duży pokrowiec, pod którym spokojnie zmieści się cały komplet mebli. Aby wzmocnić jego działanie, warto umieścić pod nim duży kij (np. od miotły), który stworzy z folii swego rodzaju namiot, po którym woda i śnieg będą swobodnie spływać.

Zobacz też na scarlettmeble.pl