system alarmowy

System alarmowy w domu lub mieszkaniu

Każdy, kto chciałby zachować spokój podczas kilkudniowego wyjazdu na urlop lub do pracy, powinien rozważyć założenie w swoim domu systemu alarmowego. Może to również dotyczyć domku letniskowego, w którym bywa się tylko przez określony czas w roku, lub drugiego mieszkania – używanego np. podczas delegacji. To sposób na zadbanie o swój dobytek przy użyciu nowoczesnych technologii. Dziś jest to dostępne dla wielu osób, a alarmy mogą być obsługiwane zdalnie.

Bezpieczeństwo z górnej półki

System alarmowy to metoda na podniesienie standardu bezpieczeństwa w różnego rodzaju obiektach. Choć kojarzy się głównie ze sklepami i innymi lokalami usługowymi, także indywidualny klient może zamówić alarm do swojego mieszkania czy domu. Montaż alarmu jest szybki, łatwy i wygodny, a jego obsługa nie wymaga specjalnych umiejętności. Alarm GSM powiadamia o niebezpieczeństwie przez całą dobę – wtedy, gdy zachodzi ryzykowna sytuacja. Taka informacja przybiera formę połączenia telefonicznego lub komunikatu SMS-owego. Dobrym rozwiązaniem jest podanie kilku numerów telefonów, aby – w razie długotrwałego wyjazdu – informacja dotarła również do sąsiadów, przyjaciela lub zaufanego członka rodziny. Nowoczesny system alarmowy zapewnia więc spokojny sen, nawet jeśli właściciel pozostawił dobytek na kilka tygodni czy miesięcy.

Nowoczesność w każdym calu

Korzystanie z systemu alarmowego jest w pełni zautomatyzowane. Zdalna obsługa odbywa się za pomocą telefonu (smartfona) lub przy użyciu odpowiedniego pilota. Pełny zestaw zawiera bezpłatnie zaprogramowany system i akcesoria umożliwiające samodzielny montaż. Alarm bezprzewodowy to produkt, który nie wymaga wiercenia i zastanawiania się, co zrobić z kablami. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy dany system jest objęty gwarancją – korzystając np. z oferty ERDA Electronic, gwarancja na alarm bezprzewodowy trwa przez dwa lata. Na stronie tego sklepu specjaliści oferują fachowe doradztwo i opiekę techniczną. Pomoc przy wyborze alarmu lub rozbudowaniu posiadanego już systemu alarmowego może okazać się niezbędna – zwłaszcza dla osób, które zajmują się tym po raz pierwszy. 

Dodatkowe udogodnienia

ERDA Eletronic proponuje jeszcze bardziej zaawansowany sposób na zabezpieczenie posiadłości. Dzięki fotopułapce do monitoringu domu i otoczenia, klient zyskuje możliwość zrobienia zdjęcia lub nagrania filmu. Bezprzewodowa kamera wychwytuje ruch i natychmiast podejmuje działanie. Niektóre fotopułapki automatycznie wysyłają zdjęcia i filmy do właściciela domu lub firmy. Pozwala to na szybkie podjęcie działań umożliwiających rozpoznanie ewentualnego złodzieja. Jeśli jednak klient woli wersję ekonomiczną lub nie potrzebuje opisanej funkcji, z łatwością dobierze dla siebie fotopułapkę bez modułu GSM. Te modele są najczęściej wybierane do monitorowania placów budowy lub obserwowania przyrody. Te drugie – kamery leśne – cieszą się zainteresowaniem w różnych dziedzinach. Zasilane są bateriami, a czujnik ruchu reaguje na zwierzęta. Produkt takiego przeznaczenia może być pokryty barwami kamuflującymi.