monitoring w domu

Czy warto mieć monitoring w domu?

W dzisiejszych czasach nowoczesny dom powinien być wyposażony w system alarmowy. Również w mieszkaniach warto jest mieć coś takiego. Jednak sam alarm nie wystarczy, żeby zabezpieczyć swoje mienie i czuć się bezpiecznie. Należy podpiąć się do sieci monitoringu. Już na wstępnie należy zaznaczyć, że taka usługa nie jest droga.

Załoga interwencyjna zapewni bezpieczeństwo

Posiadając system alarmowy można podłączyć go do sieci monitoringu. Gdy w naszym domu lub mieszkaniu zostanie uruchomiony alarm, w ciągu kilku lub kilkunastu minut zjawi się u nas załoga interwencyjna firmy ochroniarskiej, z którą podpiszemy umowę na usługę monitorowania sygnałów alarmowych. Kiedy patrol przybędzie na miejsce, ochroniarze przystąpią do sprawdzenia stanu zabezpieczenia obiektu, ale bez paniki, właściciel nad wszystkim panuje. Jeśli alarm uruchomimy przypadkowo, możemy go odwołać, dzwoniąc do centrum monitorowania alarmów i odwołujemy alarm. Załoga wówczas nie przyjedzie do nas i nic za taki alarm nie zapłacimy.

Gdzie podpisać umowę?

Niemal każda szanująca się agencja ochrony posiada załogi interwencyjne, bardzo często uzbrojone w broń palną. Rynek jest bardzo rozwinięty i nawet w bardzo małych miejscowościach znajdziemy firmę oferującą takie usługi. Agencja ochrony, która posiada patrol interwencyjny w okolicy, na pewno chętnie podpisze z nami umowę na monitorowanie alarmu w naszym domu. Taka usługa wbrew panującym pozorom, wcale nie jest droga. Agencja ochrony nie zażąda od nas więcej niż 100 złotych brutto za monitorowanie obiektu miesięcznie, a w tej cenie dostaniemy minimum 2 darmowe przyjazdy na alarm. Patrol można też przywołać za pomocą małego pilota. Gdy go naciśniemy, patrol dostanie powiadomienie o zagrożeniu i przyjedzie bronić nas przed potencjalnym napastnikiem. Jeśli patrol ma miejsce postoju blisko nas, dojazd zajmie kilka minut. Reakcja grupy interwencyjnej będzie błyskawiczna.

Bezpieczeństwo to podstawa

Ogólnie mówiąc, warto, jest powierzyć bezpieczeństwo swojego domu agencji ochrony. Dokładnie mówiąc skorzystać z monitoringu. Trzeba najpierw posiadać system alarmowy w swoim domu, ale i w tym pomorze nam firma ochroniarska. Dobierze odpowiednią liczbę czujników ruchu i wykona alarm w naszym domu. Mając podpisaną umowę na ochronę naszego, domu możemy czuć się bezpiecznie. Gdy nie będzie nas w domu i uruchomi się alarm, patrol przyjedzie sprawdzić nasz dom. O wszystkim zostaniemy poinformowani telefonicznie. Za taką usługę zapłacimy niewiele, a pierwszy miesiąc może być gratis. Duża konkurencja w tej branży powoduje stabilne ceny monitoringu.

Artykuł powstał we współpracy z https://juwentus.pl/