internet dla firm

Wybieramy internet dla firm – na co zwrócić uwagę?

Stały dostęp do internetu jest obecnie praktycznie niezbędny dla każdej liczącej się na rynku firmy i to niezależnie od tego czy działa ona w branży internetowej. Dużą wagę przywiązuje się zwłaszcza do jego sprawności oraz wielu konkretnych parametrów, które wpływają na wygodę oraz bezpieczeństwo. Na co więc należy zwrócić uwagę wybierając dostawcę internetowego? Podpowiadamy.

Niezawodny dostęp do internetu

Dobry internet przeznaczony dla firm powinien być niezawodny przez całą dobę. Niezależnie od tego jak bardzo intensywnie jest użytkowany. Duże obciążenie łączy, na przykład w godzinach szczytu, nie powinno wpływać na komfort użytkowania internetu. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego dostawcy warto sprawdzić dokładne warunki umowy. Znajdziemy tam dokładną informację procentową dotyczącą gwarancji bezawaryjnego funkcjonowania łącza. Jest to tak zwany parametr SLA, czyli Service Level Agreement. Każdy liczący się dostawca usług internetowych musi oferować obecnie tą wartość jak najbardziej zbliżoną do stu procent. Świetnym przykładem jest firma S-net, która oferuje SLA na poziomie 99,9 procent. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat warto sprawdzić dokładną ofertę dostępną na stronie https://www.s-net.pl/dostep-do-internetu.

Łącze symetryczne

Obecnie najwyższą jakością dostępu do internetu charakteryzują się łącza symetryczne. To rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorstw, które wymagają najwyższej jakości i wydajności. Łącze symetryczne wyróżnia się na tle innych rozwiązań tym, że prędkość wysyłania, jak i pobierania danych jest identyczna. Oznacza to, że taka sieć może być wykorzystywana w szeroki sposób na potrzeby przedsiębiorstwa, między innymi do hostingu i prowadzenia strony oraz sklepu internetowego, a także do kompleksowej obsługi klientów.

Firmy, które korzystają z wysokiej jakości łącz symetrycznych mogą pozwolić sobie na wdrożenie tanich i efektywnych rozwiązań we własnej siedzibie. Możliwe jest na przykład uruchomienie serwerowni i oferowanie kompleksowych usług internetowych dla swoich klientów. Również komunikacja między pracownikami oraz praca zdalna przebiega bez przeszkód i bez zbędnych ograniczeń.

Szybkie wsparcie techniczne

Wybierając internet dla firmy warto upewnić się, że w konkretnej ofercie otrzymamy kompleksowe wsparcie techniczne. Dotyczy to zarówno etapu instalacji, jak i udzielenia zaawansowanej pomocy w trakcie problemów z działaniem urządzeń. Istotne znaczenie ma zwłaszcza to, że w dowolnym momencie możemy zadzwonić na infolinię i zgłosić usterkę, która będzie następnie bardzo szybko naprawiona.