firma transportowa

Jak otworzyć firmę transportową od podstaw

Co jest potrzebne, aby otworzyć własną firmę transportową? Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce stanowią około 95% branży przewozowej, w której pracuje około piętnastu milionów pracowników. Otwarcie firmy transportowej może stać się dochodowym biznesem. Więc, jak założyć firmę transportową, aby przynosiła stabilny wysoki zysk?

Aspekt organizacyjny i prawny

Podobnie jak i w przypadku każdego innego rodzaju działalności, forma rejestracji jest wybierana na podstawie liczby uczestników lub współzałożycieli. Gdy organizator działania jest jeden, to sensowne jest zarejestrowanie firmy jako jednoosobowa. Jeżeli chodzi o system podatkowy, aby dokonać właściwego wyboru, należy zdecydować o docelowej grupie odbiorców, czyli z kim firma usług transportowych będzie współpracowała. W przypadku gdzy klienci są osobami prywatnymi i firmami działającymi bez podatku VAT, najlepszym podatkiem będzie jednolity podatek dochodowy. Jeśli zamierza się obsługiwać przedsiębiorstwa przemysłowe z ogólnym opodatkowaniem, w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością warto wybrać ogólny system podatkowy.

Obsługa przez banki

Otwierając firmę transportową, otwarcie rachunku bieżącego jest bardzo ważnym, wręcz obowiązkowym aspektem działalności. Jest to bardzo ważne do zrealizowania, ponieważ przy braku konta rozliczeniowego jest całkiem możliwe, że firma straci zyskownego klienta.

Pracownicy firmy

  1. Kierowca samochodu. Ich liczba zależy od trybu działania i liczby maszyn. Podczas pracy w samochodzie całodobowym będą potrzebne trzy osoby na samochód.
  2. Wybierany w zależności od liczby maszyn i rodzaju zakresu usług.
  3. Jeżeli firma posiada więcej niż pięć samochodów, jego obecność jest warunkiem wstępnym.
  4. Księgowa.

Baza klientów i poszukiwanie zamówień

Ponieważ liczba przyciągniętych klientów zależy od sukcesu firmy świadczącej usługi transportu ładunków, znalezienie klientów jest najważniejszym aspektem po otwarciu firmy transportowej

Finanse

Obroty z otwarcia firmy transportowej obejmują takie czynniki, jak świadczenie usług na rzecz realizacji przewozów. Podczas pracy z osobami fizycznymi, płatność jest dokonywana po dostarczeniu zamówienia. Podczas pracy z osobami prawnymi płatność jest z reguły opóźniana o jeden do dwóch miesięcy. Wydatki przedsiębiorstwa obejmują: kupno paliwa i smarów, części zamiennych, opon zamiennych, wypłata wynagrodzenia pracownikom, koszt płacenia podatków.

Wnioski

Aby dostać zamówienie od dużej firmy, musisz najpierw otworzyć małą firmę transportową i pracować z małymi zamówieniami, aby na stale rozwijać ten obszar i tworzyć portfolio pozytywnych opinii klientów. Z biegiem czasu będziesz w stanie osiągnąć bardziej stabilny poziom, uzyskując połączenia w środowisku biznesowym.

Ponadto, jako właściciel firmy, musisz kompetentnie monitorować wszystkie procesy. Kontroluj zużycie paliwa, sprawdzaj personel, utrzymuj sprzęt w dobrym stanie. Wynagrodzenie dla pracowników jest pożądane w celu utworzenia, w zależności od ilości wykonanej pracy.

Innym ważnym punktem jest rozbudowa i modernizacja floty. Ponieważ przewóz towarów nosi samochody i trzeba stale monitorować ich stan techniczny, na przykład, zakup nowego typu samochodu będzie okazją do znacznego rozszerzenia poszukiwania klienta.

Jest to skomplikowany i kosztowny biznes, ale jednocześnie bardzo opłacalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.