Kamera IP - tlo

Kamera IP

Wakacje, urlopy i wszelkiego rodzaju wyjazdy, podczas których dom pozostaje pusty to nierzadko powód do stresu. Zamiast wypocząć i cieszyć się wolnym czasem wciąż wracamy myślami do pozostawionego mieszkania. Kamera IP to rozwiązanie dla naszych zmartwień!

W każdym miejscu i o każdej porze mamy możliwość sprawdzenia sytuacji w obiekcie. Dodatkowo, mamy materiał z każdej godziny, więc w razie włamania wszystko będzie widoczne na filmie. IP przesyła strumień do sieci, dlatego mamy możliwość stałej obserwacji. Składa się z matrycy światłoczułej oraz obiektywu. Ma funkcje detekcji ruchu oraz dźwięku, może być również połączona z systemem inteligentnego domu – dlatego jest naprawdę dobrze wyposażona.

Kamera IP – rodzaje

Nie każda kamera IP działa tak samo i ma takie samo zastosowanie. Przede wszystkim inne urządzenia zastosujemy wewnątrz domu, a inne na zewnątrz. W drugim przypadku kamera musi być dostosowana do pracy w nocy, w różnej temperaturze i warunkach atmosferycznych. Dodatkowo wyposaża się ją w diody podczerwone oraz odporne na wilgoć obudowy. Można zakupić model, który posiada ruchomy obiektyw. Mamy wtedy umożliwione sterowanie ręczne zasięgiem kamery lub ustawienie czasowej zmiany położenia. Kamery wewnętrzne powinny być małych rozmiarów, aby nie rzucały się w oczy.
Kamera IP - mala

Kamery mają różny sposób podłączania do sieci. Może być to bezprzewodowe, jeśli moduł WiFi jest wbudowany w urządzenie, lub poprzez kabel sieciowy. Pierwszy sposób jest wygodniejszy, jednak tylko przez połączenie przewodem obraz będzie wysokiej jakości i dobrze odbierany. Obraz z kamery odtwarzamy na stronie internetowej lub wysyłamy do chmury. Od nas zależy jaki sposób zapisu będzie najlepszy.

Ceny kamer zależą od funkcjonalności, jakości obrazu oraz sposobu podłączenia do sieci. Jednak znajdzie się model na każdą kieszeń. Jeśli chcesz zabezpieczyć swój dom, już najprostsze urządzenie może się sprawdzić

Podsumowanie

Kamera IP to rozwiązanie, które pozwoli Ci stale monitorować sytuację w obiekcie oraz zachowywać materiał z każdego dnia. Być może nigdy nie będzie potrzeby, aby go wykorzystać, czego jak najbardziej każdemu życzymy, jednak warto być ubezpieczonym. Bezpieczeństwo ponad wszystko.