Całkowita niezdolność do pracy

Całkowita niezdolność do pracy a praca.

Gdy lekarz pracy wyda oświadczenie o całkowitej niezdolności do pracy, wielu osobom może zawalić się świat. Jednak, tak jak zawsze w życiu, nie można się poddawać. To, że posiadamy takowe zaświadczenie, nie oznacza że nasze życie zawodowe skazane jest na porażkę.

Całkowita niezdolność do pracy a renta.

Osoba z oświadczeniem niezdolności do pracy otrzymanym od lekarza, ma prawo ubiegać się o rentę. Jest to przywilej który przysługuje osobom niepełnosprawnym, niezdolnym do pracy. Z pewnością jest to duża pomoc i niezbędna rzecz. Istnieje szereg wymagań które należy spełnić, przykładowo nasz wiek czy okoliczności w których osoba niezdolna do pracy utraciła zdrowie, jednak gdy posiadamy już zaświadczenie lekarskie, to najważniejszą część starań o rentę mamy z głowy. Renta wypłacana jest z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Co, gdy jednak nie chcemy rezygnować z pracy?

Gdy perspektywa spędzenia reszty życia, żyjąc z zasiłków nie zadowala nas, możemy spróbować swoich sił w wybranym przez nas zawodzie. To, że mamy oświadczenie o całkowitej niezdolności do pracy, nie oznacza, że nie możemy tej pracy podjąć. Jeśli przykładowo, jesteśmy przykuci do wózka, a interesuje nas praca biurowa, bądź praca która nie wymaga przemieszczania się i wysiłku fizycznego, nic nie stoi na przeszkodzie aby zatrudnić się w tym zawodzie. Oto jeden z takich przykładów, a jest ich naprawdę mnóstwo, podobnie jak ludzi którzy udowodnili, że będąc niezdolnym do pracy, można pracować. W tego typu sytuacjach, przede wszystkim warto kierować się zasadą, że wszystko jest dla nas. Nie warto jest całym czasem zamartwiać się nad swoim losem, a jeśli nie jesteśmy w stanie samemu sobie z tym poradzić, warto poszukać specjalisty i ruszać do boju. Jest mnóstwo zawodów, w których jesteśmy w stanie zaistnieć. Wystarczy tylko się postarać.

Własna droga życiowa…

Jeśli nawet to nas nie zadowala, możemy spróbować swoich sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Nie mówię tutaj o działalności w której szef ma milion spraw na głowie, jest zabiegany i ciągle musi się przemieszczać. Raczej chodzi mi o działalność typu bloger bądź influencer. Co stoi na przeszkodzie aby pracować w domu? Na świecie jest mnóstwo osób, które ze swojej niepełnosprawności uczyniło sposób na życie i są szczęśliwi. Chyba najlepszym przykładem jest mówca motywacyjny Nick Vujicic. Facet nie ma rąk i nóg, a mimo tego nie poddał się, osiągnął wszystko co mógł w karierze zawodowej, stając się jedną z najsławniejszych osób na świecie. Vujicic ma także żonę i czwórkę dzieci. Patrząc na niego, trudno jest sobie wyobrazić bardziej szczęśliwą i zadowoloną z życia osobę. Może okazać się inspiracją dla wielu osób.

Podsumowując...

Jak widać osoby z takowym zaświadczeniem od lekarza mają nieskończoną ilość możliwości i sposobów na życie. Zaczynając od tych prostszych, a kończąc na bardzo kreatywnym i pełnym pracy życiu. Najważniejsze to nie tracić wiary w siebie, uwierzyć we własne możliwości i przeć na przód nie bojąc się czekających nas wyzwań!