drzwi antywłamaniowe - tło

Drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe to jeden z podstawowych elementów składających się na odpowiednie zabezpieczenie domu. Jeśli chcesz zapewnić sobie spokój i pewność, że dobrze zadziałają, warto poznać podstawowe informacje w tym temacie.

Co składa się na drzwi antywłamaniowe?

Drzwi są przede wszystkim solidne, grube i mocno zbudowane. Ich wnętrze wypełnia wełna mineralna oraz pręty z hartowanej stali. Na zewnątrz umocnione są blachą. Zamek jest ryglowany, z dodatkowym zabezpieczeniem. Przy zakupie należy otrzymać wszelkie certyfikaty oraz oryginalne atesty. Dlatego właśnie najlepiej zakupu dokonać w autoryzowanych salonach od sprawdzonych producentów. Nie tylko wykonanie jest ważne, ale również montaż. To od niego zależy w dużej mierze sukces w działaniu. Nawet najlepiej wykonane drzwi z najlepszymi zabezpieczeniami nie będą się sprawdzać, jeśli nie zamontujemy ich w odpowiedni sposób.

Przydatne informacje

Najważniejszymi elementami jest zamek, ościeżnica oraz skrzydło. Skrzydło powinno być mocne, stalowe lub metalowe, a przede wszystkim dodatkowo wzmocnione kratownicą z prętów. Wypełnienie najczęściej wykonuje się z wełny mineralnej, ale również z pianki poliuretanowej i styropianu. Pręty mogą być również skręcane, co jest jeszcze większym zabezpieczeniem.

Zamek powinien być atestowany. Ilość rygli również jest ważna. Ich liczba waha się od 4 do 14. Im więcej, tym lepiej. Zamek od zewnątrz należy przysłonić metalowymi osłonami. Istnieje możliwość instalacji dodatkowych zamków, ale ich liczba nie powinna przekraczać dwóch.

Zawiasy powinny chodzić płynnie, ale równocześnie być mocne, tak, aby uniemożliwić wyrwanie ościeżnicy.

drzwi antywłamaniowe - zamek

Co sprawdzić przy kupnie drzwi antywłamaniowych?

  • Zamek – przynajmniej jeden, z bolcami lub tez sztabami, możliwość współpracy z alarmem przez wbudowanie odpowiednich czujników
  • Ościeżnica – sposób jej montażu, bardzo ważny element
  • Izolacja cieplna – na zewnątrz stosujemy tylko drzwi ocieplone

To najważniejsze kwestie dotyczące drzwi antywłamaniowych. Należy się dobrze zapoznać ze wszelkimi informacjami o montażu, wykonaniu i wyglądzie, gdyż tylko sprawdzone produkty będą dobrze spełniać swoją funkcję. Jeśli chcemy na własną rękę zakupić oraz zamontować drzwi antywłamaniowe, sprawdźmy wymagane atesty oraz certyfikaty. Bez tych informacji nigdy nie dokonujmy zakupu!