BIM

Modele BIM w Twojej firmie

Praktyczne zastosowania BIM

Technologia BIM jest szeroko stosowana i sprawdza się w wielu branżach, poprawiając efektywność operacyjną i optymalizując koszty. Uzyskane w ten sposób informacje mogą być wykorzystane do:

  • wsparcia procesu modelowania
  • oszacowania opłacalności inwestycji przedbudowlanych
  • wprowadzenia zmian do projektu konstrukcyjnego analizy ergonomicznej
  • obliczeń promieniowania słonecznego certyfikatu energetycznego budynku
  • efektywnego zarządzania przestrzenią komercyjną.

Nowoczesne modele BIM to idealne narzędzie dla projektantów, wykonawców, inwestorów i zarządców nieruchomości. Korzystanie z programów do przeglądania obiektów trójwymiarowych jest łatwiejsze i bezpieczniejsze niż tradycyjne rozwiązania wykorzystujące projekty papierowe.

BIM

Ile można zyskać?

niezależność wyników badań eksperckich potwierdza skuteczność modeli BIM. Podobno podczas inwestycji marnuje się dużo materiału, blisko 37%. Ponadto 30% wdrożeń przekracza zakładany budżet. Kierownicy budowy i liderzy biznesu są zgodni, że tradycyjna dokumentacja jest niewystarczająca do efektywnego zarządzania procesem budowlanym. Dlatego musimy wdrożyć model BIM, który całkowicie wypełni tę lukę. Pozwala to na realizację większej ilości i lepszej jakości projektów w krótszym czasie. Ma wiele zalet, które prowadzą do realnych oszczędności ekonomicznych. Inwestycja w nowoczesny system wspomagania procesów jest bardzo opłacalna i szybko się zwraca.

Coraz więcej producentów decyduje się na przygotowanie modeli BIM swoich produktów, niezależnie od tego, czy są to materiały budowlane, wykończeniowe czy instalacyjne. BIM to przyszłość projektowania, która powoli staje się standardem, a sami producenci już widzą szereg korzyści z zastosowania tej technologii w swoich firmach.

Dlatego też już dziś warto zainwestować w budowę kompetencji firmy w tym kierunku. BIM to nie tylko model 3D wraz z danymi, to także wsparcie dla projektanta w procesie jego pracy, to prosty wybór materiałów podczas projektowania, a przede wszystkim wychodzenie naprzeciw potrzebom nowoczesnego rynku branży budowlanej.

Materiał zewnętrzny